Відбулося засідання робочих груп із перегляду та оновлення освітньо-професійних програм «Журналістика» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти

13 травня 2021 р. на факультеті філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка в онлайн-форматі відбулося засідання робочих груп із перегляду та оновлення освітніх програм «Журналістика» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти. У заході взяли участь очільниця факультету Оксана Кирильчук, викладачі кафедри журналістики, здобувачі вищої освіти спеціальності 061 Журналістика Валерія Магда, Олександра Усатенко, Валерія Крупченко і стейкголдери – директорка департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації Вікторія Пилипенко, начальниця сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Полтавській області Світлана Рибалко, директор ТОВ «Полтавське телебачення» Богдан Звягольський і журналістка телеканалу «Центральний» Крістіна Брігіда.

Гарант освітньо-професійної програми «Журналістика» другого (магістерського) рівня вищої освіти професор Світлана Семенко висловила подяку членам робочої групи Діані Литвиненко і Вікторії Пилипенко за внесені пропозиції з проведення виробничої фахової і медіаосвітньої практик. Студентки Валерія Магда й Олександра Усатенко ознайомили присутніх із результатами опитування «Якість освіти очима студентів», проведеного серед здобувачів освітнього ступеня «Магістр».

Гарант освітньо-професійної програми «Журналістика» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцент Марина Свалова ознайомила присутніх із навчальним планом, при складанні якого були враховані зауваження та пропозиції роботодавців. Учасники засідання обговорили рекомендації зовнішніх стейкголдерів щодо удосконалення якості ОП і врахували їх при перегляді програми.

Член робочої групи доцент Сергій Шебеліст наголосив на важливості моніторингу «Якість освітньої програми очима зовнішнього стейкголдера». Результати опитування демонструють позитивну оцінку освітнього процесу підготовки бакалаврів та магістрів за ОП. Директор ТОВ «Полтавське телебачення» Богдан Звягольський запропонував впроваджувати більш тісну співпрацю із медіа, розширити ОП серією комунікативних тренінгів. Цю думку поділяє і Крістіна Брігіда, випускниця педагогічного університету, котра ще під час навчання почала працювати на телебаченні.

Учасники зібрання обговорили зміст і структуру освітньо-професійних програм підготовки майбутніх журналістів, перелік навчальних дисциплін, професійні компетенції та результати навчання. Завідувачка кафедри журналістики професорка Світлана Семенко зазначила, що університет зорієнтований на підготовку якісних фахівців медійної галузі.

Начальниця сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС України у Полтавській області Світлана Рибалко позитивно оцінила якість підготовки фахівців за освітньою програмою «Журналістика», схвально охарактеризувала зміст сертифікатної освітньої програми «Реклама і зв’язки з громадськістю», яка поглиблює професійну підготовку здобувачів вищої освіти.

Студентка ІІІ курсу Валерія Магда, котра цьогоріч стала призеркою Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Журналістика», зазначила, що під час вивчення фахових дисциплін аналіз і обговорення актуальних тенденцій журналістики сприяє інтеграції у професійне середовище. Студентка ІІ курсу Олександра Усатенко зауважила, що теоретична підготовка в університеті надається на належному рівні і закріплюється на практиці. Це відбувається не тільки під час навчальних і виробничих практик, але й під час ознайомчих візитів до редакцій.

«Спеціальність 061 Журналістика в Полтавському педагогічному університеті посідає особливе місце. Можна говорити про те, що кафедра журналістики – це презентабельна освітньо-наукова платформа. Усі знання, котрі здобувають наші студенти, підтверджуються на практиці. При складанні освітньо-професійних програм ми враховуємо особливості стандартів і поєднання теорії з практикою. Ми намагаємося вдосконалювати навчальні компоненти й матеріально-технічну базу, щоб завдяки цьому наша журналістика була на високому рівні. Результати роботи ми бачимо в наших випускниках, які є досить відомими медійниками», – зазначила очільниця факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук.

За результатами засідання ухвалили рішення оприлюднити на сайті університету в рубриці «Освітні програми» проєкти ОП «Журналістика» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти для подальшого обговорення та рецензування всіма зацікавленими сторонами. Щиро вдячні учасникам робочих груп і стейкголдерам за співпрацю та зацікавленість у підготовці журналістів у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий