В університеті відбулася публічна лекція професорки Світлани Семенко «Національні ідеали в публіцистиці Олени Пчілки»

23 травня 2024 р. у бібліотеці імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету відбулася лекція професорки кафедри журналістики Світлани Семенко «Національні ідеали в публіцистиці Олени Пчілки». Захід відбувся у межах регіонального культурологічного фестивалю «Олена Пчілка в соціокультурному просторі», який зорганізувала й провела кафедра журналістики до 175-річчя від дня народження Олени Пчілки.

Лекторка ознайомила присутніх із визначальними атрибутами націоналістичного світогляду Ольги Косач, послідовному відстоюванні національних інтересів – «шукати правди разом з народом»;  детально проаналізувала ключові етапи журналістської, редакторської, публіцистичної й видавничої діяльності видатної землячки, охарактеризувала її роль у розвитку української журналістики кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Особливу увагу Світлана Василівна звернула на публіцистиці Олени Пчілки, що стосувалася утвердженню й розвитку української ідеї в період 1905-1916 років та в добу УНР, зародженні феміністичного руху в Україні, проблеми впровадження української мови у школах,  вадах політичного руху українців.

Зацікавлення у присутніх викликало знайомство з циклом фейлетонів Олени Пчілки «Теревені» та її дитячою публіцистикою у журналі «Молода Українка».

Слухачами лекції були адміністрація університету на чолі з ректоркою Мариною Гриньовою, директорка департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОВА Вікторія Пилипенко, начальниця відділу інформаційно-видавничої діяльності ПОВА Оксана Лісан, викладачі  й студенти факультету української філології та журналістики разом з деканкою Оксаною Кирильчук, колектив бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха, керівниця центру підтримки підприємців у Дія. Бізнес, Полтава та МістоХаб Альона Гончаренко, працівники Гадяцького історико-краєзнавчого музею.

Підготовка і проведення публічної лекції «Національні ідеали в публіцистиці Олени Пчілки» – органічна складова просвітницької діяльності «Центру дослідження полтавської журналістки» в напрямку популяризації діяльності відомих журналістів  Полтавщини.

Завідувачка сектору абонементів наукової та навчальної літератури бібліотеки Світлана Тіткова підготувала книжково-ілюстративну виставку «Невтомна Пчілка із роду Драгоманових», яка доповнила лекцію Світлани Семенко. Бібліотекарка здійснила огляд представленої на виставці літератури, акцентуючи увагу на рідкісних збірниках Олени Пчілки «Думки-мережанки» і «Вік»; ознайомила присутніх з книгами, що вміщують твори ювілярки, літературознавчими виданнями, які містять цікаві факти про її життєвий і творчий шлях.

Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити коментар